Jdi na obsah Jdi na menu
 


Švédský soud

30. 8. 2017

Soud ve Švédsku odmítl deportovat afghánského imigranta, který znásilnil patnáctiletou mentálně postiženou dívku. Zdůvodnil to tím, že imigrant měl po činu, který trval hodinu a půl „špatnou náladu,“ a ve své vlasti si prožil těžké chvíle.

Dva imigranti unesli a brutálně znásilnili patnáctiletou dívku loňskou zimu v oblasti Arlöv ve Švédsku. Dívka se doteď bojí chodit ven a má strach z mužů.

„Zabiju tě, jestli půjdeš s někým jiným,“ řekl ji po znásilnění starší z imigrantů.

Jeden z pachatelů úřadům řekl, že je mu 15 a tím se stíhání vyhnul. Starší měl být deportován a do Švédska mít zakázaný vstup dalších 10 let. Nicméně odvolací soud rozhodl, že kvůli špatné náladě po činu a útrapám v Afghanistánu deportován být nemusí. Co se údajně patnáctiletého pachatele týče, v mnoha případech bylo dokázáno, že skutečný věk žadatelů o azyl, je často výrazně vyšší, než uvádějí.

Podle soudu je třeba vzít v potaz to, že násilník je „mladík, kterému teprve nedávno bylo 18, byl dosud netrestaný, byl ve špatném psychickém stavu – ve Švédsku se třikrát pokusil o sebevraždu – a bezpečnostní situace v Afghanistánu je vážná,“ informoval list Fria Tider.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 12960
Měsíc: 832
Den: 15