Jdi na obsah Jdi na menu
 


Server WikiLeaks o práci CIA

7. 3. 2017

Server WikiLeaks přinesl informace o práci americké CIA. Tajní agenti – hackeři prý umějí „napíchnout“ operační systém Android a televize Samsung, které jsou v domácnostech připojeny k internetu. Tisíce dokumentů uveřejněné serverem WikiLeaks mají dokazovat, že Velký americký bratr se opravdu dívá.

wikileaks

WikiLeaks má prý k dispozici více než osm tisíc dokumentů, které odhalují, jak američtí agenti – hackeři pracují. Pokud skutečně došlo k úniku několika tisíc takovýchto tajných dokumentů, pak je to podle serveru Politico.com opravdu velká ostuda pro tajné služby.

Mluvčí CIA Jonathan Liu odmítl jakkoli komentovat „pravost nebo obsah údajných tajných dokumentů“. Bývalý zpravodajský důstojník však serveru Politico.com prozradil, že zveřejněné dokumenty vypadají věrohodně. Za pravděpodobně pravé označil dokumenty i někdejší analytik Národní bezpečnostní agentury (NSA) Edward Snowden.  

Celý článek v angličtině naleznete zde.

Pokud by zveřejněné dokumenty byly pravé, pak je to pro bývalého ředitele CIA Michaela Haydena opravdu velmi špatná zpráva pro tajné služby. Jestliže skutečně došlo k takto masivnímu úniku dat, je třeba prověřit, zda se program sledování nevymkl kontrole. Server WikiLeaks k aféře dodává, že jde o zveřejnění vůbec největšího počtu tajných dokumentů. Na světlo mohou prý vyplout ještě mnohem třaskavější dokumenty.

Ukazují, že západní tajné služby odposlouchávaly dění v domácnostech skrze televizory Samsung. Pokud jde o sledování telefonů, CIA dokázala zachytit zprávy napsané v mobilním telefonu ještě před jejich odesláním na jiný telefon.

zdroj:parlamentní listy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 11518
Měsíc: 699
Den: 33