Jdi na obsah Jdi na menu

Pořadatel festivalu Žižkovská noc napadl kapelu kvůli odznáčku

8. 4. 2017

Aby bylo jasno: nosit placku „islám v ČR nechceme“ je stejné jako nosit placku „komunismus v ČR nechceme“ nebo „nacismus v ČR nechceme“. Ideologie jsou a musejí být předmětem veřejné diskuse.

 

Jde o typický případ hate crime – útoku na základě názoru, pohlaví nebo rasy. Agresor si nepřipouští protiprávnost svého jednání, staví se nad zákon, je přesvědčen, že koná dobro. Jeho blud o vlastní nadřazenosti mu legitimizuje útoky vůči těm, kteří se od něj odlišují názorem, životním stylem nebo barvou pleti a cítí se oprávněn omezovat jejich základní práva.

 

Od verbálních útoků a šikany k útokům na lidi na ulici a k pogromům je jen kousek, protože princip je stejný. V Německu už tenhle ultralevicový teror provozuje ANTIFA vůči AfD. Včetně vytloukání oken, přepadení na ulici a podpalování aut. Takže to není úplně k smíchu.

 

Celá záležitost je v rukou právníka. Kapele nebyl vyplacen ani nasmlouvaný honorář za odehrané vystoupení. Doufejme, že podobné útoky bude řešit i kampaň ministerstva proti násilí z nenávisti Hate Free Culture, stejně jako šikanu homosexuálů, útoky na židy a cikány nebo strhávání šátků muslimkám. Násilí z nenávisti není v zájmu žádné společnosti. Ať už se nám jiný názor líbí nebo nelíbí.

 

 

Na diskusi je fascinující okamžitý nápor agresivních fanoušků ultralevice, kteří útoky obhajují, protože „nácek“ nemá žádná lidská práva … ať už tak označíte kohokoliv.

 

Nechyběly výzvy k násilí vůči lidem s odlišným názorem, požadavky na profesní i fyzickou likvidaci a zákazy vystupování.

 

Zkušený rocker, který zúčastněné agresivní diskutéry vyzýval k respektu a k toleranci k ostatním, byl sprostě napadán členem vedení Mladých Zelených, transgender bojovníkem za oboupohlavné koncovky/i a záchodky/i Ferynou.Nakonec musel smutně konstatovat, že tahle angažovaná letka smutně připomíná bolševické praktiky, které kdysi sám zažil od soudruhů z StB.

 

Co v diskusi navrhují mladí a progresivní bojovníci za krásný nový svět? Festival politické písně, povinné přehrávky a kontrolu kádrového profilu. Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen ji opakovat. Kvalitní bolševické kádry bez historické paměti už bychom našli.

 

 

 

Zkráceno. Celý post i s diskusí zde:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10210835802882962&set=a.2098647877620.114077.1588087880&type=3

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář