Jdi na obsah Jdi na menu
 


Polsko dál vzdoruje kvótám.

4. 9. 2017

Polská pravicová premiérka Beata Szydło v neděli řekla, že se její země nenechá vydírat svými největšími partnery v EU, aby přijala tisíce žadatelů o azyl v rámci systému kvót, který chce azylanty rozptýlit po celé Evropě.

„Nenecháme se vydírat hrozbou, že část našich eurofondů bude odstřižena jako trest, protože nesouhlasíme s nucenou relokací imigrantů ze severní Afriky a středního Východu,“ řekla premiérka v rozhovoru pro pravicový list Sieci.

EU komisař pro migraci, Dimitris Avramopoulos, v červenci prohlásil, že Brusel podniká právní kroky proti České republice, Maďarsku a Polsku pro „selhání dostát svým právním závazkům v oblasti kvót.“

Jedním z trestů může být právě odebrání fondů.

Její poznámky přicházejí ve chvíli, kdy se ve středu očekává, že Evropský soud zamítne stížnost Maďarska a Slovenska proti povinným kvótám, které byly stvořeny na vrcholu migrační krize v roce 2015.

Polsko a Maďarsko vadí Bruselu nejvíce. Snahy těchto zemí zachovat svou suverenitu a uchovat své země v jejich národním duchu jsou v EU vnímány jako „protievropské.“ Jak francouzský prezident Macron tak i německá kancléřka Merkelová již proti Polsku, i Maďarsku, několikrát vystoupili.

zdroj:stredoevropan.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 8122
Měsíc: 489
Den: 17