Jdi na obsah Jdi na menu
 


Norská ministryně

30. 8. 2017

Norská ministryně pro integraci zaútočila na Evropskou úmluvu pro lidská práva (ECHR) když říká, že Norsko nutí stavět práva imigrantů před bezpečí svých vlastních občanů.

Sylvi Listhaug, která je ve své funkci od roku 2015, říká, že kvůli ECHR je obtížné deportovat neúspěšné žadatele o azyl, což způsobuje obrovské problémy při ochraně vlastních občanů.

V rozhovoru pro norská média řekla: „Měli bychom tyto úmluvy změnit. Evropská úmluva pro lidská práva narušuje legitimitu jednotlivých zemí chránit své občany.

Od ledna 2015 bylo v Evropě 564 lidí zabito při teroristických útocích. Většina těchto útoků byla provedena stoupenci ISIS. Jsou to lidé, pro které jejich vlastní životy nic neznamenají. Zabijí sebe a ostatní. V tomto ohledu musejí být současná pravidla změněná.

Listhaug vadí, že neúspěšní žadatelé o azyl mohou provést teroristický útok tak jak se v Evropě v posledních pár letech stalo.

„V mnoha případech ty lidi nemůžeme deportovat, protože nespolupracují s norskými úřady. To činí jejich deportace podle ECHR nemožnými.

Listhaug varuje, že Norsko může potkat osud Švédska, kde azylová a integrační politika selhala. Její strana navrhuje, aby žadatelé o azyl nedostávali právní pomoc, neměli v zemi možnost trvalého pobytu a aby nebyla sociální podpora vyplácena těm, o kterých se bezpečnostní složky domnívají, že mohou spáchat teroristický čin.

zdroj:stredoevropan.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 14644
Měsíc: 762
Den: 33