Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kanada už přestala vítat migranty?

24. 3. 2017

Kanada už přestala vítat migranty? Nový průzkum všechny překvapil

Nový průzkum ukázal, že Kanada není tak ,,vítačskou" zemí, jak o ní média referují.

Kanada byla mnohými vnímána jako země, která má velmi příznivý vztah k migrantům. Přispěl k tomu i premiér Justin Trudeau, který prohlásil, že ,,migranti jsou v Kanadě vítání bez ohledu na jejich víru" či ,,v rozmanitosti je naše síla".

Nový průzkum, který byl provedený pro agenturu Reuters však ukázal překvapující čísla. Z šetření totiž vyplývá, že téměř polovina Kanaďanů chce deportovat lidi, kteří nelegálně vstupují do Kanady ze Spojených států (48%).

Téměř stejný počet Kanaďanů také také neschvaluje ,,provítačské" postoje premiéra Justin Trudeaua, a způsob, jak se on a celá vláda s přílivem uprchlíků vypořádává (46%). Naopak 36% respondentů uvedlo, že Kanada by měla tyto migranty přijmout", aby mohli usilovat o získání statusu uprchlíka.

související: V Kanadě mají usměvavého ,,vítače"

Průzkum dále ukázal, že čtyři z deseti Kanaďanů (41%) se domnívají, že kvůli migrantům by mohlo dojít ke snížení bezpečnosti země. Jak vyplývá z šetření, většina lidí požadující deportace migrantů z Kanady jsou dospělí muži bez univerzitního vzdělání. Naopak respondenti s vyššími příjmy migraci do Kanady spíše podporují.

Kanada dlouhou dobu platila za zemi, která je vstřícná k legálnímu přistěhovalectví. Nálady v kanadské společnosti se začaly pozvolna měnit poté, co byl zvolen americkým prezidentem Donald Trump, který zavedl restriktivní protiimigrační politiku.  

 

psali jsme:

Kanadský premiér Justin Trudeau: Migranti, jste u nás vítáni bez ohledu na vaši víru

 

Zdroj: express.co.uk

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 12960
Měsíc: 832
Den: 15