Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je každý chudší občan kriminálník?

12. 6. 2017

Proč veřejnosti vláda nepředloží účet, jak se hospodaří? Na integraci přibližně1000 Romů dostala obec Obrnice mimo jiné 140 000 000 korun, neboli na integraci 1 Roma přispíváme cca 140 000Kč, píše ROMEA.CZ. Kdo to má, řekl by Paroubek. Výše sociálních dávek pro ně se nesmí zveřejňovat.

 

Přesto mají v Obrnicích šílenou hrůzu, a policie bude posilovat. Zvláštní je však to, že těm, co na to přispívají z daní, stát odmítá prokázat, jak se s těmito penězi hospodaří. Přitom každý pracující gadžo je automaticky zloděj a tato vláda na každého z majority posílá mimořádné kontroly, (EET) aby na 140 miliónů korun jenom pro Obrnice měl peníze. A tam kontroly nejsou. Nezveřejňují se opět.

Inkluze, integrace, imitace práce, to sakra něco stojí a stát osobou Sobotky už zase neví přes dluhy, kudy kam.

 

Prý za to nemohou ti, co kradou a rabují, ale podnikatelé s nemovitostmi

Obec Obrnice uvažuje o založení obecní policie. V současné době využívá služeb mosteckých strážníků. Otázka bezpečnosti v obci se otevřela na jednání obrnického zastupitelstva, kde se mimo jiné řešila budoucnost sídliště Nová výstavba. Starostka kritizovala spekulanty s nemovitostmi a realitní agentury, které do obce přivádějí sociálně slabé obyvatele z celé České republiky.

 

Podle starostky Drahomíry Miklošové je zachování pořádku a ochrana bezpečnosti obyvatel prioritou vedení obce. „O založení obecní policie uvažujeme už delší dobu. Musíme ale vyřešit dva zásadní problémy. Financování jejího provozu a požadavky vyplývající ze zákona o obcích, které musí strážník splňovat. Vše musíme podrobně analyzovat,“ uvedla starostka.

Na jednání zastupitelstva vedení obce vyjádřilo obavy z nadcházejících měsíců kvůli zvyšování počtu sociálně slabých rodin z různých míst České republiky. Ty míří do panelových domů v sídlišti Nová výstavba. „Snažíme se problém řešit. Prvním z opatření je změna režimu dohledu mosteckých strážníků nad pořádkem v obci, který garantuje smlouva už před časem uzavřená s vedením Městské policie Most. Nebudou v letním období hlídkovat v ulicích ve dne, ale večer od 20 do 24 hodin,“ uvedla Miklošová.

Situace podle Miklošové začíná být neúnosná kvůli nově příchozím a zvlášť mládeži. Stěžuje si, že prý nedodržují pravidla soužití a nově příchozí lidé svým nevhodným chováním obtěžují obrnické starousedlíky, mezi kterými tvoří skoro polovinu Romové. 

Obec už dříve nechala zbourat čtyři neobydlené panelové domy, aby zabránila spekulantům koupit byty a využívat je k tzv. obchodu s chudobou. Obec od roku 2014 také vykupuje v dražbách byty na sídlišti Nová výstavba, které jsou součástí exekučně zabaveného majetku dlužníků.

Přes 40 procent obyvatel Obrnic tvoří Romové. Obec patří mezi sociálně vyloučené lokality, snaží se sociálně slabé obyvatele zapojit do veřejně prospěšných prací a nyní jim nabízí také místa v Technických službách Obrnice, což je nově založená příspěvková organizace obce.

Obec Obrnice má 2 500 obyvatel, skoro polovinu tvoří Romové. Obci se daří čerpat dotace na integraci sociálně slabých obyvatel, dosud získala zhruba 140 milionů korun. Opravila třeba základní a mateřskou školu, vybudovala kulturní a společenské centrum, nové náměstí, dětská hřiště, chodníky, veřejné osvětlení a zapojila část Romů do veřejně prospěšných prací a veřejné služby. Za integraci Romů do většinové společnosti obec získala ocenění Rady Evropy. Obec se snaží místní Romy začlenit, zároveň se ale brání příchodu sociálně slabých rodin z ostatních míst Česka.

 

U nás domě bydlí segregovaná společnost majority a nikdo neloupí, nerabuje, neřve a nedemoluje. Zajímavé. Nebude to nakonec v tom, že Romové nedokáží slušně žít? Ale to je určitě špatná otázka, protože to asi dle neziskových organizací v tom nebude, pouze je problém údajně v tom, že Romové bydlí spolu. Divný důvod...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 10725
Měsíc: 691
Den: 20